• on 29 października 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie 29.10.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie Rocznica poświęcenia kościoła 29.10.2017r.

1. Młodzież oazowa rozprowadza dziś przed kościołem znicze, które możemy nabyć wspierając w ten sposób ich formację i działalność przy parafii.

2. Dzisiaj jest Niedziela Adoracyjna. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00 do wieczornego nabożeństwa różańcowego.

3. Kończy się miesiąc październik. Dzieci zapraszamy jeszcze jutro na wspólny różaniec o godz. 16.30. A wszystkich zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17.25.

4. Zakończyła się w parafii peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy szczególnie mieszkańców bloku z ul. Kolegialnej na Mszę dziękczynną za nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego.

5. Trwają w naszej parafii Katechezy Ewangelizacyjne. Zapraszamy na katechezę jutro, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej na godz. 18.45. Nie będzie jednak katechezy w tym tygodniu we czwartek, z racji na Dzień Zaduszny.

6. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji Papieża Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

7. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Procesja na cmentarzu przy ul. Kopernika o godzinie 11.30.

8. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Porządek Mszy świąteczny, czyli 6.30; 8.00; 10.00 i 18.00.

9. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli od 1 do 8 listopada, można codziennie uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych, zachowując inne zwykłe warunki, czyli być po spowiedzi sakramentalnej, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę w intencjach Ojca św. U nas można uzyskać odpust zupełny pod tymi samymi warunkami nawiedzając katakumby, czyli groby Braci pochowanych w podziemiach kościoła. Katakumby będą otwarte w tych dniach po Mszy św. o godz. 18.00.

10. W listopadzie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 oraz podczas Mszy wieczornej. Kartki na wypominki można pobrać ze stolików z prasą lub z zakrystii.

11. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota m-ca. Przypominamy o Sakramencie Pokuty i Pojednania. Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni od godz. 17.00. Dzieci zapraszamy w I Piątek na nabożeństwo na godz. 16.30.

12. Prace remontowe kościoła powoli dobiegają końca. Zostały jeszcze poprawki do malowania oraz wykonanie kilku elementów stolarskich. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na kościół, na remonty i na potrzeby klasztoru oraz dla ubogich. W sposób szczególny dziękujemy panu Aleksandrowi, za ufundowanie nowego mosiężnego żyrandola do nawy głównej kościoła. Stary żyrandol został przeniesiony do kaplicy bocznej. W kaplicy bocznej została także wykonana nowa spowiednica, w której jest i będzie sprawowany sakrament pokuty i pojednania.

13. Na ten nowy tydzień Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa.