• on 25 czerwca 2023

XII Niedziela w ciągu roku 25.06.2023

  1. Rozpoczęły się wakacje. Czas urlopu, letniego odpoczynku. Pamiętajmy o przykazaniu, aby „dzień święty święcić”.
  2. Dziś Niedziela Adoracyjna. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 14.00 do godz. 18.00. O 17.30 nabożeństwo czerwcowe.
  3. We wtorek o godz. 8.00 nowenna do św. Antoniego. Intencje można składać w zakrystii. A o godz. 18.00 Msza św. za naszą Ojczyznę, papieża Franciszka, Radio Maryja i TV Trwam.
  4. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy zwykły. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Tego dnia imieniny obchodzi br. Piotra Jakacki. Msza Św. w jego intencji o godz. 6.30.
  5. W piątek kończą się nabożeństwa czerwcowe odprawiane w naszym kościele o godzinie 17.30.
  6. W tym tygodniu I sobota miesiąca.
  7. W miesiącach wakacyjnych, sakrament spowiedzi tylko podczas sprawowania Mszy Św.
  8. 29 kwietnia w naszym kościele na lubelskiej Poczekajce odbyło się uroczyste otwarcie procesu beatyfikacyjnego br. Kaliksta Kłoczki, który pochodzi z okolic Białegostoku, a po którym u nas pozostały schody w zakrystii, które zrobił, ponieważ był stolarzem. Zapraszamy was do modlitwy o jego beatyfikację. Na stolikach z prasą są wydrukowane specjalne obrazki z propozycjami modlitw, a w zakrystii można nabyć pozycje książkowe poświęcone br. Kalikstowi.
  9. Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli, a udającym się na urlopy zdrowego, bezpiecznego wypoczynku i nieustannego trwania przy Bogu.