• on 14 października 2023

XXVIII Niedziela w ciągu roku 15.10.2023

  1. Dziś Dzień Papieski. Zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny św. Jana Pawła II.
  2. Jutro o godz. 18.00 Msza św.za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można składać w zakrystii.
  3. W środę  święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia.
  4. Przyszła niedziela to niedziela misyjna, która rozpocznie tydzień misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez nasz Zakon.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00. będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich, którzy zajmują się edukacją dzieci i młodzieży  z okazji dnia nauczyciela.
  6. Zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową oraz zachęcamy do odmawiania różańca także w rodzinach. Różaniec w kościele rozpoczynamy o godz. 17.25. Dzieci prowadzą modlitwę różańcową w poniedziałki i środy.
  7. Na stolikach z prasą i ołtarzach bocznych zostały wyłożone kartki wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii.
  8. Nauka Społeczna Kościoła mówi, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym”. A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia wyborach parlamentarnych. Zachęcamy do udziału w dzisiejszych wyborach i referendum. Głosując w zgodzie z własnym sumieniem wybierajmy ludzi, których poglądy są zgodne z nauką Ewangelii głoszoną w Kościele.
  9. Dziękujemy za wszelkie dobro i życzymy Wam wytrwałości w modlitwie, która prowadzi do mocnej wiary, nadziei i miłości.