• on 5 marca 2023

2 Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

 1. Dziś niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na pomoc misjom.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00, spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. Spotkanie Kółek Różańcowych dziś o godz. 16.45.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 8.30 i 17.00.

Gorzkie Żale w niedzielę o 17.30.

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę 12 marca i potrwają do wtorku 14 marca włącznie. Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczną się w poniedziałek 13 marca i potrwają do środy 15 marca włącznie.
 2. Przez cały okres Wielkiego Postu powstrzymajmy się od uczestnictwa  w zabawach. Przypominamy, że dniem pokutnym jest też każdy piątek całego roku liturgicznego, chyba, że w piątek wypada uroczystość.
 3. W ramach Jałmużny Wielkopostnej można składać do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego ofiary dla ubogich.
 1. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. W następną Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na Adorację Uwielbienia, którą poprowadzi Kapucyński Zespół Uwielbienia.
 3. Wszystkim Niewiastom z racji zbliżającego się Dnia Kobiet życzymy Bożej opieki, zdrowia i dużo sił do spełniania swojej pięknej misji w świecie za wzorem Maryi, Najpiękniejszej z niewiast.
 4. Za każde dobro, jakiego od Was doświadczamy, niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i święty ojciec Franciszek. Niech naszym zewnętrznym czynom pokuty towarzyszy duchowa odnowa życia osobistego i społecznego.