• on 26 lutego 2023

I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

 1. Dziś po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii..
 2. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 14.00 do godz. 18.00. 
 3. We wtorek Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam. O 17.20 różaniec w tych intencjac. Nowenna do św. Antoniego o godz. 8.00.
 4. W środę 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych, Niezłomnych”. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć i modlitwę.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota m-ca.
 1. W sobotę imieniny obchodzi o. Kazimierz Synowczyk, opiekun Domowego Kościoła i spowiednik. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 6.30.
 2. Za tydzień niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na pomoc misjom.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 8.30 i 17.00.

Gorzkie Żale w niedzielę o 17.30.

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu. Wtedy również będą rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.
 2. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. Przez cały okres Wielkiego Postu powstrzymajmy się od uczestnictwa  w zabawach. Przypominamy, że dniem pokutnym jest też każdy piątek całego roku liturgicznego, chyba, że w piątek wypada uroczystość.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 2. W ramach Jałmużny Wielkopostnej można składać ofiary na ubogich do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.
 3. Dziękujemy za życzliwość i życzymy wam wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym.