• on 16 grudnia 2023

II Niedziela Adwentu 10.12.2023

  1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Porządek rekolekcyjny jest następujący: Msze św. o godz. 6.30,  8.00, 10.00 i 18.00. Taca z poniedziałku i wtorku będzie przeznaczona na rzecz rekolekcjonisty.
  2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
  3. W środę przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981). Pamiętajmy o ofiarach tamtych dni.
  4. W sobotę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
  5. Wieczorem tego dnia, jak każdego 16 dnia miesiąca, na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można składać w zakrystii.
  6. Przeżyjmy jak najpiękniej duchowo czas Adwentu. Ubogacajmy się lekturą Pisma św., módlmy się za Kościół i Ojczyznę naszą, bierzmy udział w Roratach w dni powszednie Adwentu. O godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i Mszę wotywną o NMPna godz. 6.30. Dzieci zapraszamy na Roraty we wtorki i piątki na godz. 18.00.
  7. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Tytka charytatywna”. Polega na wypełnieniu papierowej torby artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi, chemii gospodarczej, które zostaną rozprowadzone przez koło Caritas działające przy naszej parafii. Torby znajdują się przy ołtarzu św. Antoniego. Gdyby toreb zabrakło można użyć reklamówki. Zapakowaną torbę prosimy przekazać br. Dominikowi na furcie klasztornej.
  8. Opłatki i świece na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii.
  9. Wszystkim dziękujemy za życzliwość i za wszelkie ofiary i życzymy wstawiennictwa Matki Bożej oraz św. Józefa w przeżywaniu dni Adwentu.