• on 20 grudnia 2023

III Niedziela Adwentu 17.12.2024

  1. Dziękujemy Bogu za czas rekolekcji adwentowych, które odbyły się w minionym tygodniu, dziękujemy za waszą obecność, modlitwę oraz ofiary złożone na rzecz rekolekcjonisty.
  2. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy na Roraty w naszym kościele. Codziennie o godz. 6.05 nabożeństwo Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i Msza św. 6.30. Dzieci zapraszamy na Roraty we wtorki i piątki na godz. 18.00.
  3. W sobotę o godz. 18.00, Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio. Intencje można składać w zakrystii.
  4. Przyszła 4 Niedziela Adwentu jest jednocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Z tego tytułu, Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym do południa. Ostatnia Msza św. o godz. 11.30. Nie będzie Mszy o godz. 13.00 i 18.00. Od godz. 13.00 kościół będzie zamknięty ze względu na przygotowanie do Świąt. Pasterka o godz. 24.00. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  5. W naszej polskiej tradycji Wigilia jest to dzień wyjątkowy. Pielęgnujmy piękny zwyczaj czytania Ewangelii, łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń, wybaczenia sobie nawzajem krzywd oraz wspólnego zasiadania do stołu i śpiewania kolęd. Pamiętajmy o przygotowaniu się do Świąt otwierając się na Boże Miłosierdzie w Sakramencie  Pokuty i Pojednania.
  6. Zapraszamy jeszcze do włączenia się w akcję Caritas „Tytka charytatywna”. Polega na wypełnieniu torby, reklamówki  artykułami pierwszej potrzeby, które zostaną rozprowadzone 20 grudnia przez koło Caritas działające przy naszej parafii. Zapakowaną torbę prosimy przynieść na furtę klasztorną.
  7. Dzisiaj po mszach świętych, ministranci rozprowadzają przygotowane przez siebie sianko pod obrus na stół wigilijny. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu podczas ferii zimowych. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
  8. Opłatki i świece na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii.
  9. Wszystkim dziękujemy za życzliwość. Życzymy wstawiennictwa Matki Bożej oraz św. Jana Chrzciciela w przeżywaniu ostatnich dni Adwentu.