• on 8 kwietnia 2024

II Niedziela Wielkanocna 07.04.2024

  1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. Ofiarami złożonymi do puszki po Mszy św. wesprzemy działania podejmowane przez Caritas naszej diecezji.
  2. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunie świętą, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.  Zapraszamy o  godzinę 15.00  na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Niech będzie to nasze gorące wolanie o pokój i miłosierdzie  nad nami grzesznikami.
  3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Porządek Mszy św. zwykły. Na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9 miesięcznej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego aborcją.
  4. W przyszłą niedzielę młodzież ze Szkolnego Koła Caritas III Liceum Ogólnokształcącego będzie sprzedawała pierniki w cenie 15 zł. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na Hospicjum w Wilnie.
  5. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 18 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo uwielbienia. Po uwielbieniu członkowie Kapucyńskiego Zespołu Uwielbienia będą zbierać dobrowolne ofiary do puszki na realizację teledysku do nowej autorskiej piosenki pt. „Wierzę”
  6. Spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunią Św. za dwa tygodnie 21 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30.
  7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się także 21 kwietnia po Mszy św. o godz. 13.00.
  8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na nasz kościół i klasztor. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie, okaże nam wszystkim bogactwo swej łaski, abyśmy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i św. Faustyny dostąpili obfitego błogosławieństwa pokoju i radości.