• on 13 kwietnia 2024

III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024

  1. Dziś rozpoczynamy XVI Tydzień Biblijny, pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Jednocześnie dziś ma miejsce VIII Narodowe Czytanie Pisma św. Przedmiotem wspólnotowej lektury są tym razem fragmenty Dziejów Apostolskich. Ta inicjatywa ma inspirować nas do częstszego sięgania po Pismo Święte i wprowadzanie go w codzienne życie.
  2. Dzisiaj młodzież ze Szkolnego Koła Caritas III Liceum Ogólnokształcącego będzie sprzedawała pierniki w cenie 15 zł. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na Hospicjum w Wilnie.
  3. Także dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 18 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo uwielbienia. Po uwielbieniu członkowie Kapucyńskiego Zespołu Uwielbienia będą zbierać dobrowolne ofiary do puszki na realizację teledysku do nowej autorskiej piosenki pt. „Wierzę”
  4. Spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunią Św. za tydzień 21 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30.
  5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania także w przyszłą niedzielę 21 kwietnia po Mszy św. o godz. 13.00.
  6. Trwając w radości paschalnej życzymy wam Bożego pokoju i wytrwałości w słuchaniu Słowa Bożego. Niech Maryja, Matka Miłosierdzia wyprasza Wam potrzebne łaski.
  7. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, zachęca aby dzisiejszą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Prosi również, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji. Dlatego teraz powstańmy i módlmy się:

O Maryjo, jutrzenko nowego świata, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia: spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat, ubogich, którzy zmagają się z trudnościami życia, mężczyzn i kobiet – ofiary nieludzkiej przemocy, starców i chorych zabitych przez obojętność albo fałszywą litość. Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki Ewangelię życia.

Wyjednaj im łaskę przyjęcia jej jako zawsze nowego daru, radość wysławiania jej z wdzięcznością w całym życiu oraz odwagę czynnego i wytrwałego świadczenia o niej, aby mogli budować, wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli, cywilizację prawdy i miłości na cześć i chwałę Boga Stwórcy, który miłuje życie. Amen.