• on 11 marca 2023

III Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2023

  1. Rekolekcje, które dzisiaj rozpoczynamy, potrwają do wtorku włącznie. Msze św. z nauką rekolekcyjną odbędą się w następującym porządku:

– rano o godz. 6.30 i 8.00

– wieczorem ogodz. 16.00 i 18.00

Taca z poniedziałku i wtorku będzie przeznaczona na rzecz rekolekcjonisty.

Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 2, od poniedziałku do środy o godz. 10.00

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na Adorację Uwielbienia, którą poprowadzi Kapucyński Zespół Uwielbienia.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii.
  3. W ramach Jałmużny Wielkopostnej zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas „Tytka charytatywna”. Polega na wypełnieniu papierowej torby artykułami pierwszej potrzeby, które zostaną rozprowadzone wśród potrzebujących przez koło Caritas działające przy naszej parafii. Torby znajdują się przy ołtarzu św. Antoniego. Gdyby toreb zabrakło można użyć reklamówki. Zapakowaną torbę prosimy przekazać br. Dominikowi na furcie klasztornej.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  5. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami kolejnej próby niszczenia wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II.  Dnia 9 marca br. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki w wydanym oświadczeniu podkreślił, że „Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża”. Nie wolno nam dziś  milczeć, nie wolno patrzeć z obojętnością na deptanie świętości, na opluwanie proroka naszych czasów. (…) Trzeba nam dziś zdawać egzamin z miłości i wdzięczności Ojcu Świętemu za wolność, za podtrzymywanie wiary i budzenie nadziei, za jego życie, bez reszty oddane Bogu i umiłowanej Ojczyźnie. Nie dajmy się zwieść manipulacji, ale aktywne włączmy się w troskę o ochronę świętości i wielkości osoby św. Jana Pawła II.
  6. Dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Wszystkim Wam na ten kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy odwagi w podejmowaniu nawrócenia serca. Niech Duch Święty pomaga Wam w przyjmowaniu, zachowywaniu i wypełnianiu Słowa Bożego.