• on 26 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 GRUDNIA 2021 – BOŻE NARODZENIE

  1. Jutro święto św. Rodziny. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona jest na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.
  1. Ruchoma szopka w naszym kościele będzie otwarta do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego. W dni powszednie od 8.30 do 17.30, a w niedziele po Mszach św.
  1. Wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą” rozpoczniemy w naszej parafii 3 stycznia.
  1. Na ten radosny czas Świąt Narodzenia Pańskiego życzymy wam Bożego błogosławieństwa, pokoju oraz składamy serdeczne podziękowania za wszelkie dobro.

Życzenia bpa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego na Boże Narodzenie 2021

Umiłowani Bracia i Siostry,

Podczas bliskich już dni okresu Bożego Narodzenia będziemy podążać w duchowej pielgrzymce do betlejemskiej groty, by tam – z Najświętszą Maryją Panną, św. Józefem i pasterzami – łączyć się w wielbieniu Słowa, które stało się Ciałem i wśród nas zamieszkało (por. J 1,14).

            Wśród darów, które Pan przynosi na świat, by nas nimi obdarzyć – jest też dar pokoju. Mówią o nim aniołowie, kiedy wielbią Boga słowami: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał” (Łk 2,14). Tego Bożego pokoju, prawdziwego pokoju serca bardzo potrzebujemy w naszej codzienności, w naszych domach i rodzinach. Tego pokoju potrzebuje nasza Ojczyzna, Europa, cały świat.

            Życzę, by narodzony w Betlejem Jezus obdarzał nas wszystkich Swoim pokojem, obfitością Swoich łask, wszelkim duchowym dobrem, byśmy mogli pełnić Jego wolę każdego dnia i dawać świadectwo o Nim im i Jego Ewangelii – także w bliskim już 2022 roku.

Wraz z Biskupem Tadeuszem z całego serca przyzywam Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa dla każdej rodziny i każdego z Was.

 + Janusz Stepnowski wasz biskup