• on 26 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 GRUDNIA 2021 – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 14.00 do godz. 18.00.
  1. W piątek ostatni dzień roku. O godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy, będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w minionym roku. O północy Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku.
  1. W sobotę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
  1. Zapraszamy do ruchomej szopki w naszym kościele, która jest czynna w dni powszednie od 8.30 do 17.30, a w niedziele po Mszach św.
  1. Wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą” rozpoczniemy w naszej parafii 3 stycznia. Pomimo trwającej pandemii, chcemy zanieść Boże błogosławieństwo dla was, waszych rodzin i wspólnie się pomodlić, dlatego spotkanie kolędowe ograniczymy do błogosławieństwa i modlitwy, bez dłuższego pobytu w mieszkaniu. Kapłan po wejściu do mieszkania, odmówi modlitwę i pobłogosławi dom i pokropi wodą święconą. Prosimy, aby jak co roku przygotować na białym obrusie krzyż, świece, Pismo św. i wodę święconą. Wizyta jest całkowicie dobrowolna i będziemy wchodzić tylko tam, gdzie zostaniemy zaproszeni, dlatego prosimy, by czekać na kapłana przed domem, mieszkaniem czy blokiem.
  1. Siostry benedyktynki z Łomży, wydały kalendarz na przyszły rok z rozważaniami na każdy dzień w cenie 30 zł. Są one do nabycia w zakrystii.
  1. Dziękujemy za ofiary materialne składane na kościół i klasztor. Wszystkim Rodzinom z okazji dzisiejszej uroczystości życzymy opieki Świętej Rodziny i trwania we wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrem.