• on 11 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA 11 CZERWCA 2020

1. Dzisiaj w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, pragniemy publicznie wyrazić wdzięczność Bogu za dar Eucharystii. Dzisiaj manifestujemy naszą wiarę. Biorąc udział w całej procesji możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Procesja kończy się dopiero błogosławieństwem eucharystycznym przy ostatniej stacji.

2. Msze św. dzisiaj w następującym porządku: 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00.

3. Nie będzie Mszy o godz. 11.30 i 13.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 idziemy pod katedrę, żeby wspólnie z parafią katedralną przejść ulicami naszego miasta w procesji Bożego Ciała.

4. Przez 8 dni, do przyszłego piątku, czyli do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie będziemy odprawiać procesję eucharystyczną podczas nabożeństwa czerwcowego o godz.17.30.

5. Ksiądz Biskup udzielił w dniu jutrzejszym dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej Diecezji, ze względu na Oktawę Bożego Ciała. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.