• on 7 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 CZERWCA 2020 NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii.

2. Msze św. tego dnia będą w następującym porządku: 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 11.30 i 13.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 idziemy pod katedrę, żeby tam, wspólnie z parafią katedralną o godz. 11.00 wyruszyć w procesji Bożego Ciała. Procesja przejdzie ulicami: Sadową, Polową, Sienkiewicza, Dworną.

3. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny pobożnie uczestnicząc w procesji eucharystycznej.

Podczas zgromadzeń organizowanych poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego  nie obowiązuje limit 150 osób, auczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny. (Zachowanie odległości między osobami nie mniejszej niż  2 metry, o czym stanowi rozporządzenie Rady Ministrów, jest bardzo trudne w realizacji). Dlatego konieczne jest  zaopatrzenie się w maseczki ochronne i ich bezwzględne używanie w czasie procesji.

4. Oktawa Bożego Ciała daje nam sposobność do wyrażenia wdzięczności Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie i wyrażenia naszej wiary. Procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała, będą podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

5. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży naszej Parafii będzie udzielony przez bp Janusza w sobotę 20 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00. Najbliższe spotkanie z młodzieżą do bierzmowania 12 czerwca(piątek) po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Po uzgodnieniu z rodzicami większa część dzieci do I Komunii św. przystąpi 20 września.

7. Nie będzie natomiast Komunii rocznicowej.

8. Na nadchodzący tydzień życzmy wiele dobra i zawierzenia wszystkich swoich spraw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.