Klasztor i kościół Braci Kapucynów w Łomży

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
images/stories/lomza/00.jpg
images/stories/lomza/02 panorama.jpg
images/stories/lomza/03.jpg
images/stories/lomza/04 lomza noca.jpg
images/stories/lomza/05 szopka.jpg

14.05.2017 - V Niedziela WLKN

Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna
14.04.2017 r.
1. Wczoraj w Fatimie, w setną rocznicę pierwszego z objawień Matki Bożej, papież Franciszek kanonizował dwoje dzieci z Fatimy, Hiacyntę i Franciszka. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się w tym jubileuszowym roku z orędziem przekazanym światu przez Najświętszą Maryję Pannę w Fatimie, szczególnie z nabożeństwem I Sobót. Miesiąc maj jest w polskiej tradycji miesiącem wyjątkowo poświęconym Maryi, Matce Jezusa, dlatego codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17. 30. 
2. Od wczoraj, przez cały dzień dzisiejszy w naszym kościele przebywają główne relikwie bł. Honorata z Sanktuarium z Nowego Miasta nad Pilicą. Zachęcamy wiernych do osobistej modlitwy za wstawiennictwem Błogosławionego o. Honorata. Ojcu Rolandowi natomiast dziękujemy za głoszone z tej okazji słowo Boże w naszej parafii. 
3. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka dzisiaj przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, gdzie już ponad 6-letnia wojna zburzyła życie wielu ludzi. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 mln ludzi, w tym 6 mln dzieci. Dziękujemy więc za wsparcie tej akcji.
4. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii Rocznicowej. Komunia Rocznicowa w naszej parafii 4 czerwca o godz. 11.30. 
5. Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II we wtorek 16 maja o godz. 18.00. 
6. Msza dziękczynna za nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego w domach parafian na ul. Długiej oraz na Starym Rynku w środę 17 maja o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie mieszkańców tych ulic. 
7. W sobotę 20 maja po raz kolejny będziemy obchodzili Noc Muzeów. Jeśli by ktoś mógł nas wesprzeć na ten czas jakimś ciastem, to będziemy bardzo wdzięczni. Ciasta można  przynosić na furtę w sobotę do godz. 17.00. Od godz. 19.00 zapraszamy na zwiedzanie niektórych części naszego klasztoru,  miedzy innymi katakumb. 
8. W przyszłą niedzielę ostatnie spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przed I Komunią Św. Uroczysta I Komunia św. dla dzieci w niedzielę 28 maja o godz. 11.30.
9. Z inicjatywy Wolontariuszy,  Caritas Diecezji Łomżyńskiej po raz drugi włączyła się w kampanię „KILOMETRY DOBRA”. Głównym celem kampanii jest ogólnopolska akcja bicia rekordu Guinnessa w układaniu „kilometrów złotówek” na czynienie dobra. Kwesta zostanie przeprowadzona w dniu 21.05.2017 r. przez Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas. 
10. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro, za każdy dar serca, za ofiary składane na kościół i klasztor. Niech Bóg umocni nas wszystkich w łasce trwania w jedności Kościoła i wypełnianiu przykazania miłości, abyśmy mogli cieszyć się Jego pokojem.