• on 27 maja 2018

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018 r.

  1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres, w którym wierzący katolik powinien dopełnić obowiązku wynikającego z przykazań kościelnych, jakim jest Sakrament spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. Z racji na ostatnią niedziele miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00 do 17.30, potem nabożeństwo majowe. Zapraszamy chociaż na chwile modlitwy.
  3. Dzisiaj przed naszym kościołem dobrowolna zbiorka do puszek na potrzeby Hospicjum Św. Ducha na Rybakach. Dziękujemy za to wsparcie.
  4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojca Świętego Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.
  5. W czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy św. tego dnia niedzielny. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 11.30 i o godz. 13.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 idziemy z chorągwiami, sztandarami, obrazami i feretronem pod katedrę. Procesja wyruszy z katedry ok. godz. 11.00. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci komunijne, które wezmą udział w procesji Bożego Ciała w ramach tzw. „ Białego Tygodnia”.
  6. Procesja Bożego Ciała przejdzie jak w poprzednich latach tymi samymi ulicami. Ołtarz na początku ul. Rządowej przed Hotelem Gromadą oraz na Starym Rynku przygotowuje nasza parafia: strażacy, FZŚ, Zespół z 13 oraz postulanci. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy.
  7. Podczas Oktawy Bożego Ciała procesja codziennie po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w procesji, szczególnie dzieci
  8. W przyszła niedzielę, 3 czerwca, zapraszamy na Kapucyński Festyn Rodzinny w naszym ogrodzie. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Prosimy w dalszym ciągu o wsparcie nas na ten dzień jakimiś ciastami i słodkościami.
  9. Za tydzień słowo Boże będzie głosił br. Piotr Wrotniak, misjonarz, przełożony delegatury kapucynów w Gabonie. Przed kościołem będzie bezpośrednia możliwość wsparcia misji w Gabonie dobrowolną ofiarą do puszki.
  10. Niech miłość Boga Ojca, łaska Pana Jezusa i uświęcająca moc Ducha Świętego towarzyszy Wam i Waszym rodzinom w tym nadchodzącym tygodniu. Za wszelkie dobro dziękujemy i odwdzięczamy się naszą modlitwą.