• on 11 listopada 2023

XXXII Niedziela w ciągu roku 12.11.2023

  1. Dziś obchodzimy  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Hasłem tegorocznego Dnia Solidarności jest wezwanie: To jest zawsze nasz dom! Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie postanowiło objąć wsparciem cały Bliski Wschód. Upomnieć się o pogrążoną w wojnie Ziemię Świętą, zmagających z potężną biedą mieszkańców Libanu, a także Irak, gdzie w ciągu ostatnich lat dramatycznie spadła liczba chrześcijan. Tam, gdzie codzienny obraz zrujnowanych domów, zbombardowanych miast i cierpiących dzieci, odbiera ludziom nadzieję, potrzeba naszego zaangażowania!.
  2. Dziś spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., po Mszy św. o godz. 11.30., natomiast spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania za tydzień 19 listopada po Mszy św. o godz. 13.00.
  3. Także dziś po Mszy św. o godz. 18. 00 wieczór uwielbienia.
  4. We wtorek o godz. 8.00 nowenna do św. Antoniego. Intencje do św. Antoniego można składać w zakrystii.
  5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można składać w zakrystii. 
  6. W przyszłym tygodniu w środę 22 listopada będziemy wspominać św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego. Z tej okazji wszystkim zatroskanym o piękno śpiewu w naszym kościele na czele z s. Elżbietą naszą organistką, która w najbliższy piątek obchodzi imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia i otaczamy naszą modlitwą. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewu w naszym chórze parafialnym.
  7. Przez cały miesiąc listopad zachęcamy do wspólnej modlitwie różańcowej za zmarłych – w naszym kościele codziennie o 17.20.
  8. Od poniedziałku od godz. 14:00 br. Piotr będzie kontynuował roznoszenie opłatków na stół wigilijny:

poniedziałek – ul. Rządowa 12

wtorek          – ul. Pocztarska 1 i 3

środa             – ul. Kaznodziejska

czwartek       – ul. Sary Rynek, Radziecka i Zatylna  

piątek            – ul. Krzywe Koło

sobota           – ul. Kapucyńska

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich i Pisma św. Dziękujemy za ofiary i życzliwość nam okazywaną. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom i pomaga żyć wiernie Ewangelią Jezusa Chrystusa.